Odzież robocza

Decydując się na wprowadzenie odzieży dla pracowników w swojej firmie najczęściej zastanawiamy się czy wybrać koszulki z nadrukiem czy całe outfity, jak ta odzież ma wyglądać, jakie ma mieć kolory, istotny jest też dla nas fason, a także to czy logo i nazwa firmy maja być nadrukowane czy wyhaftowane. Inne elementy zazwyczaj schodzą na dalszy plan, a tymczasem warto wiedzieć, że to rodzaj materiału i jej jakość mają kluczowe znaczenie. Dlaczego?

Znakowanie odzieży

To jaki rodzaj tkaniny wybierzemy ma wpływ na to jaką technikę znakowania będziemy mogli wybrać. Bardzo efektownie wygląda haft komputerowy, ale można go wykonać na materiałach o wysokiej gramaturze. Dobrze będzie więc wyglądał na bawełnianych bluzach, polarach, a także na koszulach z grubszej tkaniny. Z kolei na cienkich tkaninach lepiej wykonać nadruki. Jeśli mamy zamiar kupić odzież w hurtowni, a dopiero później zlecić wykonanie nadruku w drukarni to najlepiej zabrać próbkę materiału do drukarni i omówić możliwe opcje, tak aby nie było rozczarowania.

Jakość odzieży

To jakie tkaniny wybierzemy na odzież firmową ma znaczenie w wielu aspektach. Po pierwsze oszczędzając na tkaninach i wybierając tańszy materiał ryzykujemy tym, że taka odzież będzie się szybko niszczyć i zużywać, więc finalnie będziemy musieli szybciej zakupić kolejną, nową partię odzieży dla pracowników. Po drugie złej jakości tkanina wpływa na ogólny wygląd odzieży. A przecież odzież firmowa, którą będą nosić pracownicy świadczy o firmie. Tandetna odzież nie wpłynie pozytywnie ani na wizerunek pracowników, ani tym bardziej na wizerunek całej firmy. Lepiej uniknąć odzieży, która będzie się szybko rozciągać, tracić kolor i fason. Kolejna sprawa to wygoda i komfort pracy. Dając pracownikom odzież z materiałów, które nie będą oddychać, a także nie będą elastyczne, nie wpłynie pozytywnie ani na morale załogi, ani na jakość pracy. Nikt nie chce pracować w ubraniach, w których źle się czuje i źle wygląda, a do tego poci się i ma skrępowane ruchy. Ostatnim ważnym elementem w kwestii doboru materiału jest też fakt, że odzież firmowa musi być łatwa w utrzymaniu w czystości. Niektóre firmy decydują się na korzystanie z usług pralni, większość jednak pozostawia dbanie o ubiór pracownikom, dając im ekwiwalent za pranie. Nie można jednak dać pracownikom odzieży, która będzie im sprawiać kłopot, na przykład przez farbowanie w trakcie prania, specyficzne wymagania dotyczące pielęgnacji odzieży czy poprzez konieczność ciągłego prasowania gniotącego się materiału.

Wybierając odzież firmową warto zwracać uwagę na jakość materiałów i testować różne materiały, aby wybrać najlepszy. Zachęcamy do przejścia na stronę https://www.printlander.pl/