parkiet drewniany w mieszkaniu

Drewniane podłogi kojarzone są z tradycją i domowym ciepłem. W dobie dążenia do jak najszybszych i jak najbardziej ekonomicznych rozwiązań, ich niezaprzeczalny urok został jednak przyćmiony przez inne, bardziej budżetowe rozwiązanie, jakim są panele podłogowe. Tymczasem, jest to sposób na pozorną oszczędność, gdyż jedynie prawdziwa deska z litego drewna może posłużyć nam naprawdę długo z nie gasnąco atrakcyjnym wyglądem. 

Czym charakteryzuje się parkiet drewniany do mieszkania?

Parkiet drewniany do mieszkania to przede wszystkim ponadczasowość i autentyczność. Podłogi tego typu nigdy nie wyjdą z mody, zawsze będą stylowe, eleganckie i odpowiednie do każdego typu aranżacji. Ponadto, charakteryzuje je niesamowita oryginalność – w końcu żadne panele nie są w stanie odzwierciedlić piękna unikatowego usłojenia naturalnego drewna. Dobrej jakości parkiet drewniany jest solidny i trwały, nie wygina się, nie odkształca i nie ściera. Każdemu wnętrzu dodaje ciepła i przytulności, a jednocześnie może być przy tym bardzo nowoczesny. 

Wyjątkowy parkiet drewniany do mieszkania 

Wiele osób rezygnuje z drewnianego parkietu, obawiając się wysokich kosztów, problemów z odkształcaniem czy skrzypieniem podłogi. Zagrożenia te nie istnieją jednak w przypadku Finishparkietu i Finishdeski, które są tworzone z prawdziwego drewna, fazowanego czterostronnie, a dodatkowo wielokrotnie lakierowanego i olejowanego. Tak przygotowane deski podłogowe są odporne na działanie wilgoci, przecieranie wskutek intensywnego użytkowania, a także zarysowanie meblami czy podeszwami butów. Ponadto, wielokrotna aplikacja i utwardzanie lakieru sprawia, że jest on odporny na łuszczenie, a sama podłoga nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Podłogi oferowane w sklepie drewcolor.pl są podłogami dwuwarstwowymi, bardzo wygodnymi w montażu, dzięki tak zwanym pióro-wpustom. Co więcej, wyróżnia je bogata gama wykończeń i kolorów oraz nietypowe wielkości klepek, przypominających wielkoformatowe płyty. Tak zwana Finishdeska XXL to idealny wybór dla osób poszukujących drewnianej podłogi w nowoczesnym stylu, zaś drobniejszy parkiet ułożony w jodełkę będzie najlepszą propozycją dla wielbicieli tradycyjnej klasyki. 

Podłoga to integralna część wnętrza, mająca niebagatelny wpływ na efekt każdej aranżacji. Warto stawiać zatem w tym zakresie na rozwiązania nie tylko efektowne pod względem wizualnym, ale także trwałe i wytrzymałe, czyli takie, które swoją estetyką będą cieszyły nas przez wiele lat. Taką wytrzymałość zagwarantuje z kolei jedynie deska z litego drewna, odpowiednio zabezpieczona i wykończona tak, jak deski Finishparkietu.